Güncel
Tarih Kas 04, 2019

    ...

Güncel
Tarih Kas 03, 2019
Yurt dışında yaşayan ama ikameti hala Türkiye’de bulunan gurbetçiler sağlık primi ödemek ...
Güncel
Tarih Ara 27, 2018
Maalesef bazı sahtekârların da etkisiyle gurbetçiler ülkemizde hizmet akdi ilişkisi olmadığı hâlde ...
Güncel
Tarih Eyl 06, 2018

Fransa'dan ailesiyle birlikte tatil için memleketi Gümüşhane'ye gelen gurbetçi 48 yaşındaki Songül ...

Gündem

Tarih Kas 04, 2019

                            

  Örf ve ananelerimizin,gelenek ve göreneklerimizin yaşatılabilmesi için mutlaka toplumsal falıyetlere katılmalıyız.Bunun  adına sosyal falıyetler diyoruz. Nasıl yapmamız gerekir

diye düşünülürse memleketimizden binlerce kilometre uzakta olsakta bunların hepsini yaşadığımız yerlerde yapabiliriz bu şehirlerde mutlaka Cami. Dernek. spor kulübü vs gibil sosyal aktiviteler de bulunan  yerler vardır ve bu kurumlar mutlaka bu etkilikleri yapıyorlardır .bize düşen azıcık kafamızı kaldırıp sosyal medya esaretinden kurtulup çevremizle iletişime geçmek bu etkinlikleri yapmaya çalışan kişi yada kurumlara destek vermektir .

      Toplumsal yozlaşmanın mutlaka önüne geçmeliyiz aksi taktirde 4. nesil gürbet ellerde kaybolup gidecektir bizlere düşen aile olmanın  önemini. birlikte haraket etmenin gerekliliğini mutlaka cocuklarımıza anlatmalıyız ve onlara bu tür etkinliklere dahil ederek buraların gerekliliğini aşılamalıyız.

                                                                                                                                                                              Metin DOĞAN

Yorum yaz (0 Yorumlar)

Tarih Kas 03, 2019
Yurt dışında yaşayan ama ikameti hala Türkiye’de bulunan gurbetçiler sağlık primi ödemek zorunda kalabilirken, uygulamadan haberi olmayan vatandaşların borçları ise birikerek hacze kadar gidebiliyor.

ANKARA - Zorunlu Genel Sağlık Sigortası (GSS) uygulaması, yurt dışında yaşayan Türkleri de etkiliyor. Sosyal Güvenlik Uzmanı Kadir Denizci, yurt dışında yaşayan vatandaşların Türkiye’de unutmuş oldukları borçlar olabildiğini belirterek, “Bu borçların başında da Genel Sağlık Sigortası borcu geliyor. Türkiye’de hiçbir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar genel sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. Bunun için de bağlı bulundukları kaymakamlığa giderek oradaki sosyal yardımlaşma vakıflarından aile gelir testi yaptırmaları gerekiyor. Eğer hane geliri asgari ücretin 3’te 1‘inden az ise işte o zaman bu sağlık sigortasını devlet karşılıyor ama değilse kişiye göre belli bir ödeme yapılıyor. Her kişinin genel sağlık sigortası olmuş oluyor” diye konuştu.kaynak Artı 49.

                                                                                                                                                                                                                                                              

Yorum yaz (0 Yorumlar)

Günün Öne Çıkanları

Akit yazarı Burak Karen, gurbetçi Türklerin Almanya'da 100 milyar avroları olduğunu belirterek, "Erdoğan’ın bir işaretiyle paralar ...
PARİS – Avrupa Birliği (AB) içerisinde Schengen serbest dolaşım sisteminin iptali olasılığı gün geçtikçe somutluk ...
Almanya ve Türkiye arasında tırmanan miting gerginliği çifte vatandaşlığı yeniden tartışmaya açtı. Muhafazakar politikacılar ...

Bunlarda ilginizi çekebilir

Avrupa
Tarih Kas 16, 2019
Avrupa
Tarih Kas 14, 2019
Yaşam
Tarih Eki 29, 2019
©2002 -2018 SılaYolu.com Tüm Hakları Saklıdır.

Sıla Yolu.com. Almanya ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza 'Silayolu Rehberi olma misyonu üstlenmiş ve bu sorumlulukla hayata geçmiş bir websitesi olarak yola cıkmıştır.

Avrupa'da kendi alanında 2002'den bu yana 1 Numara olan SilaYolu.com Avrupa'da en çok ziyaret edilen internet portallarından bir tanesidir.

  • info@silayolu.com 
  • Hotline: 01805 47 44 66

Çözüm Ortaklarımız

Please publish modules in offcanvas position.